sobota, 12 kwietnia 2014

Grupa piątkowa i spotkanie seniorów w Wirku.

 Wczorajszy, piątkowy wieczór spędziliśmy rozważając kolejny fragment z księgi Estery. Po zdemaskowaniu Hamanna, Estera mogłaby być dumna z siebie, ona jednak z pokorą staje znowu przed królem i wstawia się za swoim narodem. Odkryciem dla nas wszystkich było stwierdzenie że ustawa króla nie może być podważona, więc nowy dekret musi brzmieć tak, by lud Esterey nie doznał uszczerbku. Druga sprawa to prawość Estery. Nie ma na nią żadnego zarzutu, który mógłby być użyty przeciwko niej. Stwierdziliśmy więc że to takie ważne cechy szczególnie dziś. Obyśmy nie zapominali w naszym codziennym życiu o Esterze.

Dziś byliśmy zaproszeni do parafii w Wirku, gdzie odbywało się nabożeństwo i spotkanie dla seniorów z Wirka i Świętochłowic. Mieliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami w relacjach z Ukrainą. Był to bardzo dobry czas. Nawiązałem to słów księdza, który w kazaniu użył zwrotu abyśmy obdarowali innych impulsem wiary. Mówiłem o tym jak impuls zrobienia paczki dla dziecka z Ukrainy obdarował i uruchomił wiele innych impulsów. Mówiliśmy z Mariolą o programach świątecznych przygotowywanych przez ukraińskich przyjaciół, którzy w ten sposób mówią o istocie Świąt Bożego Narodzenia rozdając prezenty pod choinkę przygotowywane przez polskie rodziny. Mówiliśmy zebranym, o seminariach i wczasach nad Morzem Czarnym, gdzie oprócz Ukraińców do tej pory brały udział także osoby z Rosji, Białorusi i Mołdawii. Zawsze w tych seminariach i wykładach mówiliśmy o tym co zrobił dla człowieka Jezus, jak cenna jest Boża miłość, jak ważne są zasady z Bożego Słowa w codziennym życiu wierzących ludzi. Opowiadaliśmy o tym że wyjeżdżając na Ukrainę poruszaliśmy także tematy związane z relacjami w rodzinach i na każdym poziomie między ludźmi.
Osoby słuchały z zainteresowaniem. Po spotkaniu podchodziły i dziękowały za to co przedstawiliśmy, bo było to dla nich zachęceniem. Dla nas też, bo być może udało się zachęcić słuchaczy do kontynuacji udziału w kolejnej akcji Prezent pod choinkę, a także do modlenia się o obecną sytuację tego kościoła.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz