wtorek, 1 października 2019

Koło Pań w Miechowicach 08 i 09 2019

Koło Pań w Bytomiu Miechowicach spotyka się w ostatni poniedziałek miesiąca. W sierpniu omawiałyśmy Izebel, jako żonę króla, kobietę podstępną, władczą, nie liczącą się z nikim poza sobą. Postać nie do naśladowania. Był jednak niepodważalny wniosek na tamtym spotkaniu: Bóg dotrzymuje słowa, bo dokładnie spełniła się przepowiednia dotycząca Izebel i jej męża.
Wczoraj pochyliłyśmy się nad bezimienną postacią, ale jakże różną od tej z sierpnia. Dziewczynka, służąca żony Naamana. W Biblii mamy jedno wypowiedziane przez nią zdanie. Zdanie niosące nadzieję. Zadałyśmy sobie pytania: Jakie są konsekwencje wypowiedzianych przez dziewczynę słów i jakie wnioski z tej historii wyciągam dla siebie? Dla mnie osobiście postać jest zachęceniem do składania świadectwa o dobroci Boga, bo nie wiadomo kiedy i jak sam Bóg zechce użyć naszych słów, a i przykładu.
Skończone spotkanie to nie koniec zadań na ten dzień. Byłam umówiona na wczesne popołudnie w Świętochłowicach w sprawie domówienia szczegółów zbliżającego się śniadania dla kobiet w najbliższą sobotę ale z powodu awarii akumulatora musiałam przełożyć to spotkanie na 20. Udało się wszystko pozałatwiać, ale dotarłam do domu dopiero przed 22. (I nie przepadam za kierowaniem dużego Szarana).
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz