sobota, 3 czerwca 2023

Śniadanie dla kobiet Tychy 3.06.2023


 Jestem przede wszystkim wdzięczna Bogu. Za to jaki jest i za ludzi, których stawia wokół mnie.

Od dawna w gronie tyskiej grupy kobiet planowałyśmy śniadanie dla kobiet, w czwartek 1.06.2023 wiele osób przyszło pomóc ustawić stoły i przygotować wnętrze naszego kościoła do przyjęcia uczestniczek spotkania. Dziś od 7.00 rano, grono dziewczyn pracowało nad przygotowaniem menu.  
Do Tychów na śniadanie dla kobiet przyjechało 133 pań, z diecezji katowickiej i cieszyńskiej, ale też była pani ze Szczecina, czym wzbudziła mój podziw.
Rozmawiałyśmy o wdzięczności. Rozważanie poprowadziła Dobrosława Duś. Wykład pt " A wdzięczność jest jej siłą" przygotowała Ewa Pieszka, poruszającym świadectwem podzieliła się Ewa Olencka, a śpiew poprowadziła grupa z Ustronia. Nad konferansjerką czuwała Mirona Siąkowska, a nagłośnieniem zajmował się Adam Tondyra. Stoisko Księgarni Warto cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedził nas też ks bp diecezji katowickiej, a błogosławieństwa udzielił ks Marcin Konieczny. 
Moim zdaniem to była uczta duchowa i cielesna, bo śniadanie było wyborne, a ciasta o które zatroszczyły się uczestniczki śniadania były doskonałe. Wierszem biblijnym którym zaczęłyśmy (na zaproszeniach) i zakończyłyśmy spotkanie, był werset z listu do Kolosan 3,15 "Pokój Chrystusa, do którego zostaliście wezwani wy, tworzący Jego żywe Ciało, niech zawsze kieruje waszymi wyborami. Nie zapominajcie też o pielęgnowaniu w sobie postawy wdzięczności  Kol. 3,15 (NPD)" 
Mam nadzieję że wszystkie panie wyjechały z postanowieniem by być bardziej wdzięczne Bogu i ludziom.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz